У дошкільному віці відбувається збагачення і порядкування чуттєвого досвіду дитини, оволодіння специфічними формами сприймання і мислення, бурхливий розвиток уяви, формування довільної уваги і пам'яті. Пізнання дитиною навколишнього світу за допомогою відчуттів і сприймання створює необхідні передумови для виникнення складніших пізнавальних процесів (мислення, пам'ять, уява). Розвинена сенсорика - основа для удосконалення практичної діяльності дитини.

11 грудня 2019 року на базі Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. Радіка Руднєва відбулося методичне обєднання вчителів англійської мови за темою «Створення інноваційної моделі формування іншомовних компетентностей чнів засобами предмету «іноземна мова» через систему європейських цінностей та в умовах інформаційного суспільства».

         27 листопада 2019 року на базі Путивльської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. Радіка Руднєва відбувся районний семінар-практикум з теми «Використання різних технік на уроках образотворчого мистецтва».

             На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 10.09.2019 № 1185 «Про безкоштовне забезпечення перших класів державних і комунальних закладів загальної середньої освіти Вінницької, Житомирської Кіровоградської, Київської, Полтавської, Сумської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської обласних та Київської міської державних адміністрацій ігровими наборами LEGO Play Box» та від 11.10.2019 № 1292 «Про безкоштовне забезпечення перших класів державних і комунальних закладів загальної середньої освіти ігровими наборами Six Bricks», у листопаді 2019 року Путивльський район отримав від Департаменту освіти і науки 11 наборів LEGOPlayBox та 194 набори SixBricks для кабінетів перших класів.

           На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 10.06.2019 № 798 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020»» і з метою популяризації кращих здобутків учителів Путивльського району, на базі опорного закладу освіти – Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Радіка Руднєва Путивльської районної ради Сумської області (директор Тетяна Корнєва) 20-21.11.2019 року районним методичним кабінетом (завідувач Світлана Брянцева) був проведений І (зональний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020» відповідно до визначених зон у номінаціях «Початкова освіта» та «Образотворче мистецтво».

05112019

01.11.2019р. на базі Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1 ім. Радіка Руднєва відбулась зустріч працівників Путивльської психологічної служби з   завідувачем навчально-методичного центру психологічної служби Іриною МАРУХИНОЮ.

30 октября 2019 року голова Путивльської районної організації Профспілки працівників освіти і науки  Т.Я.Кизенко провела робоче засідання районної ради Профспілки.

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації

18 жовтня 2019 року на базі Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 ім. Г. Я. Базими пройшли олімпіадні збори з української мови і літератури,

16 жовтня 2019 року на базі районного методичного кабінету відділу освіти Путивльської районної державної адміністрації відбувся семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Путивльського району на тему «Самоосвітня діяльність педагога як головний чинник його професійного росту».

Як театр починається з гардеробу, так школа починається з уроку. Від уроку залежить усе: культура, доброзичливість у взаєминах між учнями, вчителями і батьками.

Відповідно до плану роботи районного методичного кабінету з 27 вересня 2019 року розпочалися олімпіадні збори для учнів закладів освіти району з метою підготовки до ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.

9 жовтня 2019 року на базі Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім.Радіка Руднєва відбувся семінар-практикум для вихователів групи продовженого дня з теми «Розвиток творчого потенціалу особистості засобами новітніх технологій  в умовах групи продовженого дня».

25 вересня 2019 року на базі Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім.Радіка Руднєва відбулось методичне об’єднання вчителів 1-2 класів.

Розкриваючи тему «Технології навчання в рамках нової української школи», Олена Бикова, методист з початкової освіти районного методичного кабінету, ознайомила присутніх з сучасними педагогічними технологіями, що виокремлені в Концепції нової української школи для застосування у початковій школі: інтегроване навчання, технологія формування критичного мислення, ігрові, ІКТ-технології, технології особисто зорієнтованого навчання та особливостями їх застосування при роботі з молодшими школярами.

      Традиційно у вересні в закладах освіти Путивльського району з нагоди Дня фізичної культури та спорту, з метою популяризації спорту й утвердження здорового способу життя  було проведено Всеукраїнський олімпійський урок та Олімпійський тиждень.

09 14

30 серпня 2019 року відбулась районна педагогічна конференція, на якій були підведені підсумки роботи освітньої галузі Путивльського району за 2018-2019 навчальний рік та визначені завдання на 2019-2020 навчальний рік.

       Нині змінилися не тільки вимоги до якості освіти, а й виникла потреба впровадження у зміст освіти європейського виміру, спрямування його на інтеграцію до світових та європейських стандартів. А тому перед освітянами, науковцями стоїть нелегке завдання – пошук ефективних механізмів проходження всіх етапів навчання.

       Освітній процес в умовах закладу дошкільної освіти – це цілісний процес взаємодії дорослих і дітей, який розвивається в часі та в рамках певної системи, носить особистісно-орієнтований характер. Він спрямований на досягнення соціально-значущих результатів – набуттю життєвої компетентності, розвитку базових якостей особистості в різних видах діяльності.

Реформування загальної середньої освіти передбачає модернізацію змісту освіти, що має ґрунтуватися на компетентнісному та особистісно орієнтованому підходах до навчання, а саме головне – орієнтуватися на здобуття учнями умінь і навичок, необхідних сучасній людині для успішної самореалізації у професійній діяльності, особистому житті, громадській активності.

      Останнім часом збільшується кількість дітей та дорослих, які звертаються до спеціалістів психологічної служби щодо переживання дітьми депресивних станів, самотності, суїцидальних думок.