13 лютого пройшла друга гра з футзалу в рамках XXVII шкільної районної спартакіади. У турнірі зустрілися команди учнів 6-7 класів Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Радіка Руднєва, Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 ім. Г.Я. Базими та Путивльської ЗОШ-інтернат І-ІІ ст.

06 січня відбулася дружня зустріч у змаганнях з футзалу команд молодшої шкільної групи Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Радіка Руднєва та Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 ім. Г.Я. Базими. Незважаючи на високу активність гравців обох команд, перемогу одержали юні футболісти Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Радіка Руднєва.

     В рамках XXVІІ районних спортивних ігор серед школярів 30 січня відбувся турнір з волейболу серед команд закладів загальної середньої освіти. У змаганнях взяли участь команди Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Радіка Руднєва (хлопці), Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 ім. Г.Я. Базими (хлопці), Путивльського НВО (2 команди: хлопці та дівчата), Стрільниківського НВК (хлопці). Не зважаючи на те, що команда дівчат була лише одна, вона достойно вистояла проти хлопців.

     01 1930 січня у Путивльській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. Радіка Руднєва відбулося чергове засідання районного методичного об’єднання учителів хімії та біології. Учасники семінару прослухали методичний дайджест «Сучасні технології навчання», основною метою якого було опрацювання освітніх інновації та їх загальної характеристики.  В атмосфері творчого співробітництва учителі взяли участь у методичній естафеті «Корекційна робота на уроках хімії та біології як необхідна умова підвищення рівня знань, умінь, навичок, досвіду учнів», в рамках якої ділилися власним досвідом щодо удосконалення засобів і методів корекційної роботи на уроках хімії та біології. Також, були опрацьовані документи МОН України з проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у цьому навчальному році.

     23 січня в рамках ХХVІІ районної шкільної спартакіади відбулися змагання з плавання серед учнів закладів загальної середньої освіти району. У них взяли учать 62 представники з 10 шкіл району. Були представлені команди хлопців та дівчат 4-5 класів, 6-7 класів, 8-9 класів та 10-11 класів.

01 03

     Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», завдяки якому запобігання цькуванню в Україні вийшло на новий рівень.

     Серед іншого, цей закон:

  ✔️ вперше визнає юридично поняття булінгу в українському законодавстві;

  ✔️ передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу;

  ✔️ запроваджує контроль директорів шкіл за виконанням заходів по протидії булінгу, розгляд заяв про випадки   цькування від учнів та їх батьків.

     4 січня 2019 року в  затишній святковій залі  Путивльського центру позашкільної роботи на новорічно-різдвяну зустріч зібралася велика родина освітян, ветеранів праці   Путивльського району та Новослобідської ОТГ із 23 закладів та установ освіти.   Приємною була зустріч із головними новорічними героями – Дідом Морозом та Снігуронькою, які упродовж свята дарували тепло та піднесений настрій разом із ведучими Ольгою Смілик та Оленою Мовлян. Радо вітали  піснями, танцями присутніх вихованці Путивльського центру позашкільної роботи.

Навчальний рік 2018/2019 упевнено можна назвати роком Нової української школи. Адже першокласники Путивльського району почали  навчання за новим Державним стандартом початкової освіти, складеним згідно з Концепцією Нової української школи та новим Законом України «Про освіту».

Нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті

28 грудня 2018 року в казковій залі Центру позашкільної роботи відбулося свято Новорічної ялинки для дітей працівників освітянської галузі Путивльського району та Новослобідської сільської ради. Понад двохсот хлопчиків та дівчаток водили хороводи навколо красуні-ялинки разом з казковими героями. Привітала зі святом усіх присутніх голова Путивльської районної об’єднаної профспілки працівників освіти Тамара Кизенко та висловила слова щирої вдячності колективу позашкільного закладу за проведене свято, сподіваючись, що таке свято стане щорічним традиційним за побажаннями учасників святкового заходу.

12 21

     В переддень великого свята, Верховна Рада прийняла законопроект № 8584 щодо протидії булінгу, ініційований Міністерством юстиції України, який дає чітке визначення жорстокості в шкільному середовищі та встановлює «розмір відповідальності».

30112018 1

   27 та 28 листопада 2018 року на базі Слобідського навчально-виховного комплексу Буринської районної ради відбувся І (зональний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Основи здоров’я», у якому відповідно до зонального розподілу брала участь Бутова Олена Михайлівна, учитель Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. Радіка Руднєва Путивльської районної ради.

   За підсумками роботи конкурсного журі Олена Михайлівна посіла перше місце.

 ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

28112018 1

 

        22-23 листопада 2018 року на базі Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Радіка Руднєва відбувся І (зональний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Географія».В ньому взяли учать кращі учителі-географи району – це Коваленко Оксана Михайлівна, учитель Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. Радіка Руднєва; Скорогодська Світлана Віталіївна,  учитель Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 ім. Г.Я. Базими та Зозуля Зоя Вадимівна, учитель Зінівського навчально-виховного комплексу. Два дні вони демонстрували свою педагогічну майстерність, знання предмету та вчительській талант. В перший день були виконі такі конкурсні випробування, як «Дослідження»,  «Практична робота» та  «Методичний практикум»; на другий день – «Урок» та  «Тестування з фахової майстерності».

1

   Згідно плану роботи постійно діючого семінару директорів закладів освіти Путивльського району на 2018-2019 рік 16.11.2018 на базі відділу освіти проходив тренінг директорів закладів освіти району за темою: «Нова українська школа на шляху до оновлення». Розглядались такі питання: «Співпраця з батьками», «Основні шляхи організації з батьками: спілкування, залучення батьків до освітнього процесу». У тренінгу взяли участь 11 директорів закладів загальної середньої освіти та 4 завідуючі закладів дошкільної освіти. Адміністрації закладів освіти надані методичні рекомендації щодо основних шляхів співпраці з батьками та різних способів залучення батьків до освітнього процесу.

5353 001 i

Державна служба якості освіти матиме власне представництво в кожній області та Києві. Відповідне рішення було ухвалено Кабінетом Міністрів.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, основним завданням створеної структури стане не покарання винних, а допомога закладу, керівництву, вчителям у підвищенні якості їхньої діяльності та якості результатів навчання учнів.

«Державна служба якості освіти та її територіальні органи, насамперед, надаватимуть рекомендації щодо організації внутрішньої системи забезпечення якості освіти, проводитимуть інституційний аудит, затверджуватимуть за результатами експертизи освітні програми шкіл та братимуть активну участь у сертифікації педагогічних працівників», – зазначає міністр освіти.

Планується, що перші територіальні органи будуть створені у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Одеській, Харківській областях та у Києві.

До кінця січня 2019 року служба має провести конкурси на посади керівників цих органів.

Також у Міністерстві освіти очікують, що впродовж 2019 року відповідні структурні підрозділи Державної служби якості освіти запрацюють в усіх областях.

За матеріалами сайту http://osvita.ua 

Щоб допомогти вчителям ефективно протидіяти цькуванню у школах, МОН спільно з Prometheus хочуть запустити відповідний онлайн-курс. Його старт планують вже на початок 2019 року. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки Роман Греба під час міжнародної конференції «Цькування у шкільних колективах (булінг): політики і практики запобігання та подолання».

«Наразі в Україні є дуже багато напрацьованого матеріалу з антибулінгу – це методичні розробки не тільки МОН, але й педагогів, громадських організацій. Зважаючи на це, ми влітку створили робочу групу при МОН, яка займається об’єднанням усіх матеріалів для онлайн-курсу. Зараз він перебуває на стадії розробки, тож за кілька місяців плануємо його презентувати», - зазначив Роман Греба.

Без названия

За підсумками ІІ етапу обласного конкурсу «Найкращий кабінет початкових класів» у 2018 році, навчальний кабінет 1 класу Путивльської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів увійшов у п’ятірку кращих у області.

 obuchenie v Brazilii doshkolnoe

Міністерство освіти і науки відмовилось від ідеї зміни Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів. Про це йдеться у листі відомства, що надісланий у відповідь на запит Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».

Зокрема, у Міносвіти повідомляють, що причиною відмови від затвердження нового Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів стало врахування результатів громадського обговорення проекту документа, що тривало у вересні-жовтні цього року, та у ході якого відомство отримало понад 200 повідомлень з пропозиціями та зауваженнями.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Особи, які зареєструються для участі у пробному тестуванні, матимуть можливість:

  • ознайомитися зі стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року;
  • пройти пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
  • дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;
  • отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);
  • психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
  • навчитися ефективно розподіляти час;
  • оцінити свій рівень навчальних досягнень.

IMG 20180928 094630

28 вересня 2018 року на базі Путивльської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 ім. Г.Я. Базими відбувся районний семінар – практикум учителів перших класів Нової української школи з теми «Використання здоров’язбережувальних технологій під час організації освітнього процесу в 1 класі». Участь у ньому узяли представники усіх закладів освіти, де є перші класи.