Підготовка педагогів та асистентів вчителя є одним з найважливіших чинників якісного інклюзивного навчання у школі – дослідження

Однією з умов якісного інклюзивного навчання у школах є наявність підготовлених педагогів та асистентів вчителів. Інклюзивно-ресурсні центри користуються довірою батьків дітей з особливими освітніми потребами, втім потребують методичної підтримки та посилення співпраці зі школами, а чітка гармонізована співпраця між сторонами: ІРЦ – батьки – школа є чи не найважливішим чинником, який зможе суттєво посилити якість інклюзивного навчання у школах України.

       02 квітня 2021 року проведено засідання атестаційної комісії відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради  з атестації педагогічних працівників закладів і установ освіти в 2020/2021 навчальному році

    01 квітня 2021 року заступник начальника відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради Микола ЛУКʼЯНЕНКО взяв участь в обласному семінарі який проходив в онлайн-режимі «Збереження психічного здоровʼя здобувачів освіти». Зустріч була проведена відповідно до плану роботи навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

На порядок денний було винесено такі питання:

         1.Про впровадження закладами загальної середньої освіти Концепції «Нова українська школа» (доповідач Лук’яненко М.Д., заступник начальника відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради).

         2.Про організацію ведення діловодства в закладах освіти Путивльської міської ради (доповідач Лук’яненко М.Д., заступник начальника відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради).

        3. Про стан функціонування офіційних вебсайтів установ та закладів освіти Путивльської міської ради (доповідач Дорошенко О.В., провідний спеціаліст відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради)

      Під головуванням директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторії Гробова 26 березня 2021 року проведено нараду для керівників органів управління освітою та директорів опорних закладів загальної середньої освіти з питань функціонування опорних закладів загальної середньої освіти

    Семінар-нараду для працівників органів управління освітою, які опікуються питаннями організації виховної роботи, позашкільної освіти, директорів закладів позашкільної освіти з теми «Проєктна діяльність закладу позашкільної освіти – оновлення освітнього процесу» проведено 25 березня 2021 року в онлайн-форматі Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

Про запровадження дистанційної форми навчання 73-ОД від 25.03.2021

25 березня 2021 року провідний спеціаліст відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради Вікторія САХАРОВА взяла участь в обласному семінарі-нараді, який проходив в онлайн-режимі «Якісний розвиток дошкільної освіти сумської області».

«Дитина після закладу дошкільної освіти повинна бути готовою до навчання в закладі загальної середньої освіти», – Вікторія Гробова, директор Департаменту освіти і науки Сумської ОДА.

60523f1ea3af2188544076

Рішення ухвалено у зв’язку з установленням для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації відповідно до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів від 25 березня 2020 року №338-р "Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації".

         Відповідно до абзацу другого частини п’ятої статті 17 Закону України "Про повну загальну середню освіту", кожен учень має пройти державну підсумкову атестацію за кожний рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, крім випадків, визначених законодавством.

         Пунктом 6 розділу IV Порядку проведення ДПА встановлено, що здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням МОН або місцевих органів управління освітою. Відповідно до пункту 9 розділу IV зазначеного Порядку, здобувачам освіти, звільненим від атестації, у відповідному документі про освіту робиться запис "звільнений(а)".

         Відповідно до позицій 32 та 33 розділу ІІ Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, перевищення порогового рівня захворюваності людей на грип, гострі респіраторні вірусні захворювання удвічі і більше разів протягом періоду понад 2 тижні у двох та більше адміністративних районах області (Автономна Республіка Крим, міста Київ та Севастополь), містах або в цілому по країні, інфекційні захворювання людей невиявленої етіології віднесено до надзвичайних ситуацій природного характеру.

         Зважаючи на це, МОН звільнило від проходження державної підсумкової атестації здобувачів закладів загальної середньої освіти 4-х і 9-х класів у 2020/2021 навчальному році.

         У відповідному документі про освіту учнів, звільнених від ДПА, необхідно зробити запис "звільнений(а)".

         Таке рішення сприятиме організованому завершенню навчального року учнями, які закінчують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, в умовах поширення на території України COVID-19.

         Рішення набуде чинності у день його публікації в "Офіційному віснику України".

         17 березня у відділі освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради відбулась зустріч з заступником начальника відділу обслуговування громадян №2 Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Наталією ГЛУХОВЦЕВОЮ

Останнім часом збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, що загрожує їхньому життю та здоров’ю. Зокрема, йдеться про вплив соціальних мереж в інтернеті. Для підвищення обізнаності вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей МОН розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків. Додаткову інформацію щодо безпеки дітей в інтернеті можна знайти на сайті  МОН

         Цифрове середовище, зокрема інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але й способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Через глобальний вплив COVID-19 діти проводять дедалі більше часу в інтернеті.

         Право дитини на безпеку та захист є базовим та поширюється на її життєдіяльність як онлайн, так і офлайн. Окрім того, не кожна дитина в Україні володіє достатнім рівнем знань щодо ризиків у цифровому середовищі та навичками безпечної поведінки в цифровому просторі. Діти мають право здобувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників, суспільства загалом. Залучення батьків до освітнього процесу, налагодження ефективних партнерських відносин сприятиме не лише ефективному досягненню результатів навчання, а й формуванню безпечного освітнього та родинного середовища для дитини. Невід’ємною складовою цього процесу є організація профілактичних заходів.        Найбільшої уваги щодо профілактики потребують підлітки (12-17 років), оскільки це етап активного формування самооцінки, інтересів, моральних уявлень, соціальних установок та потреби в спілкуванні з однолітками.

         Під час організації таких заходів варто орієнтуватися на формування навичок безпечної поведінки в цифровому середовищі та здобуття знань щодо: прав людей (зокрема, права в цифровому середовищі); електронної участі (в ухваленні рішень); збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями; механізмів захисту прав, що порушуються в інтернеті, а також способів отримати допомогу.

         Попередження потрапляння дітей в небезпечні ситуації та вчасне виявлення таких випадків сприяє позитивному спілкуванню між родиною та закладом освіти.

         Батькам під час комунікації з дитиною варто, зокрема: говорити з дитиною про безпеку в інтернеті та допомагати розвивати  критичне мислення, вчити робити аргументований вибір та нести  відповідальність за його результати; будувати відкриті та довірливі стосунки з дитиною; формувати корисні звички використання ґаджетів та цифрового  середовища та підвищувати самооцінку дитини, дозволяти дитині самостійно робити вибір і бути відповідальною за це; заохочувати користуватися ґаджетами в зонах видимості дорослих; встановлювати часові межі користування ґаджетами та контролювати додатки, ігри, вебсайти та соціальні мережі, якими  користується дитина, та їх відповідність віку дитини;  бути уважними до ознак страху чи тривоги, зміни поведінки, режиму сну та апетиту.

         У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звертатися до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України (цілодобово).

         Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами  телефонів: Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав  дитини (пн – пт, з 12:00 до 16:00): 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних); 16 111 (безкоштовно з мобільних); онлайн-консультація для підлітків у Teenergizer; чатбот у Telegram і Viber допоможе дізнатися, куди звертатися по допомогу.

За матеріалами: https://mon.gov.ua/ua/news/bezpeka-ditej-u-cifrovomu-prostori-mon-nadaye-rekomendaciyi-dlya-pedagogichnih-pracivnikiv-ta-batkiv

3

 

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсу з визначення опорного закладу

загальної середньої освіти Путивльської міської ради

 

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2019 р. № 532 «Про затвердження Положення про освітній заклад освіти», рішення Путивльської міської ради восьмого скликання від 25.02.2021 № 282-МР «Про проведення конкурсу з визначення опорного закладу загальної середньої освіти Путивльської міської ради», з метою безпечного освітнього середовища, концентрація та ефективне використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб здобувачів освіти, створення єдиної системи виховної роботи відділ освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради проводить з конкурс з визначення опорного закладу загальної середньої освіти Путивльської міської ради (далі – Конкурс).

   Конкурс проводить відповідно до Умов проведення конкурсу з визначення опорного закладу загальної середньої освіти Путивльської міської ради, затвердженого рішенням Путивльської міської ради восьмого скликання від 25.02.2021 № 282-МР.

Учасниками Конкурсу є заклади загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Путивльської міської ради.

  Для участі в Конкурсі закладам загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Путивльської міської ради необхідно подати до відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради:

1) заявку закладу загальної середньої освіти;

2) пояснювальну частину конкурсної роботи: до 10 друкованих сторінок, без урахування фотоматеріалів, сценаріїв та іншої інформації;

3) додаткові ілюстровані матеріали, які повинні відповідати поданій інформації.

Матеріали Конкурсу повинні розкрити такі складники закладу загальної середньої освіти:

1) якісний склад та досягнення педагогічного колективу;

2)  науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу;

3) здатність забезпечити на належному рівні організацію допрофільної підготовки і профільного навчання;

4) освітні потреби учнів (вихованців) у забезпеченні загальної середньої освіти;

5) відповідність вимогам Концепції «Нової української школи»;

6) раціональність використання варіативної частини навчального плану у відповідності до профілю навчання;

7) результативність роботи за такими критеріями: результати зовнішнього незалежного оцінювання, моніторингових досліджень, учнівських олімпіад із навчальних предметів, конкурсу-захисту робіт членів Малої академії наук, інших конкурсів та змагань;

8) співпраця з філіями та іншими закладами загальної середньої освіти;

9) відомості про орієнтовну кількість учнів, які будуть навчатися в опорному закладі загальної середньої освіти Путивльської міської ради ( далі – опорний заклад);

10) вказати, з яких населених пунктів або закладів загальної середньої освіти планується підвезення учнів до опорного закладу;

11) наявність та потреба в транспорті для підвезення учнів до опорного закладу;

12) зручність та наявність автомобільних доріг з твердим покриттям для забезпечення безпечного підвезення учнів (вихованців) і педагогічних працівників до опорного закладу і в зворотному напрямку до місця проживання учнів та педагогічних працівників;

13) матеріально-технічна база (належним чином обладнаних кабінетів фізики, хімії, біології, географії та інших, лабораторій, навчальних майстерень, комп’ютерного і мультимедійного обладнання, швидкісного доступу до Інтернету, спортивної зали, бібліотеки, актової зали, їдальні (указати кількість посадочних місць), внутрішніх туалетів для учнів);

14) укомплектованість бібліотечного фонду підручниками, науково-методичною, художньою та довідковою літературою;

15) план організації навчання дітей з особливими освітніми потребами (інклюзивне навчання, спеціальні класи та інше);

16) чіткий план інвестиційних потреб опорного закладу;

17) створення  або наявність самостійної бухгалтерської служби;

18) виховна робота в опорному закладі.

Конкурсні матеріали оформляються в одному примірнику комп’ютерним набором, кегель 14, інтервал 1. Обов’язково додається електронна версія в текстовому редакторі Word.

Конкурс проводиться у два етапи:

І етап – підготовчий: подання заявок відповідними закладами загальної середньої освіти Путивльської міської ради на участь у Конкурсі  до відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради протягом місяця з дня публікації оголошення;

ІІ етап – основний: визначення переможців Конкурсу протягом десяти робочих днів з дати закінчення прийому документів.

Конкурсні матеріали подаються з 09.03.2021 до 09.04.2021. до відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради, за адресою:                          м. Путивль, вул. Першотравнева, 60, секретарю конкурсної комiсiї Сахаровій В.М. (тел. 51517).

    З метою залучення дітей різного віку до вивчення та популяризації правил пожежної та техногенної безпеки, формування у них громадського світогляду і громадської позиції з цих питаннь, а також  виховання культури безпеки життєдіяльності, в період з 1 лютого по 28 лютого  2021 року учні загальноосвітніх навчальних закладів Путивльської міської ради, а саме: Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Р.Руднєва, Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 ім. Г.Я. Базими, Путивльського НВО, В’язенського НВК, Заріченського НВК, Стрільниківського НВК взяли участь у І етапі Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику «Пожежі краще запобігти». Роботи виконувались,  як в стилі художньої творчості (малюнки), так і в декоративно-прикладних композиціях.

          За результатами проведення І етапу (міського) Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику «Пожежі краще запобігти»  переможцями визначено:

 

у номінації «Художня творчість»

 (у віковій категорії від 6 до 10 років)

1 місце - Юлія Харитонова, Срільниківський НВК

2 місце – Кирил Клименко, Путивльська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 ім. Р. Руднєва

3 місце – Карина Кріпак, Стрільниківський НВК

                Карина Костян, В’язенський НВК

(у віковій категорії від 11 до 14 років)

1 місце – Вікторія Новікова, Путивльська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 ім. Г.Я.Базими

2 місце – Вікторія Панок, Стрільниківський НВК

3 місце – Біатріса Васнецова, Путивльська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 ім. Р. Руднєва

(у віковій категорії від 15 до 18 років)

1місце – Марина Купчикова, Путивльська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 ім. Г.Я.Базими

2 місце – Ксенія Кобзиста, Путивльська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 ім. Г.Я.Базими

 

у номінації «Декоративно-прикладна творчість»

(у віковій категорії від 6 до 10 років)

1 місце – Михайло Самойленко, Іван Самойленко,  Путивльська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 ім. Р. Руднєва

       Переможці отримали подарунки від  Путивльського районного сектору управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Сумській області

Бажаємо переможцям успіхів та перемог  в подальших етапах конкурсу!

    24 лютого під головуванням начальника відділу освіти Путивльської міської ради Людмили СКОРОБОГАТОЇ відбулась нарада з керівниками закладів освіти, під час якої керівник наголосила на підсумках проведення обласного заходу присвяченого безпеці та якості шкільного харчування,  який відбувся  на базі Державного позашкільного оздоровчого закладу санаторного типу «Ровесник». Акцентувала увагу на новаціях, які стосуються багатьох аспектів організації харчування в закладах освіти.

   На виконання «Регіонального плану заходів, щодо створення належних умов для організації безпечного харчування в закладах освіти Сумської області» спеціалістом Путивльського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області 18.02.2021 року проведено навчання для осіб відповідальних за організацію харчування в закладах освіти та операторів ринку, що постачають харчові продукти до закладів освіти Путивльщини.

    В ході навчання детально обговорено наступні питання:

  • здійснення процедур контролю транспортного засобу постачальника, представниками освітнього закладу;
  • здійснення процедур прийому харчових продуктів у відповідності до вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів та вимог щодо маркування харчових продуктів.

   Також увагу присутніх зосередили на правилах заповнення товарно-транспортної накладної у відповідності до вимог Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, що затверджені наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 № 363.

 Присутнім представникам освітніх закладів окремо доведено необхідність впровадження процедур оцінювання постачальників, розробки та погодження з постачальниками вимог до харчових продуктів як одних з критеріїв ефективного впровадження постійно діючих процедур заснованих на принципах аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках в закладах освіти.

24022021

1902211

    З метою попередження та зменшення ризиків зараження коронавірусом Уряд ухвалив нові зміни, які стосуються рівнів епідемічної небезпеки. Про це поінформував у своєму Telegram-каналі Міністр освіти і науки України Сергій ШКАРЛЕТ

   «Із 24 лютого на всій території України встановлюється «жовтий» рівень, відповідно до якого забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти в разі, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває понад 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти. Також заборонено проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі здобувачів освіти з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів (відвідувачів)», – наголосив Міністр.

   Він уточнив, що «червоний» рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи Міністра охорони здоров’я України.

   «У разі встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки продовжуватимуть роботу дитсадки та спеціальні заклади освіти, учні 1-4 класів навчатимуться у звичному режимі. Для всіх інших здобувачів освіти запроваджуватиметься дистанційне навчання. Моя позиція щодо очного навчання учнів початкової школи залишається незмінною. І я дякую колегам, які врахували та підтримали пропозиції не лише МОН, а й  батьків та освітян», – зазначив Сергій Шкарлет.

 За інформацією офіційного вебсайту МОН України: https://mon.gov.ua/ua/news/sergij-shkarlet-u-razi-vstanovlennya-chervonogo-rivnya-epidemichnoyi-nebezpeki-ditsadki-speczakladi-osviti-ta-pochatkova-shkola-pracyuvatimut-u-zvichnomu-rezhimi

   Конкурс «Учитель року» - це серйозне творче випробування, у якому вчитель може продемонструвати свою фахову майстерність та творчість.

   15 лютого 2021 року у дистанційному форматі відбулося відкриття другого (регіонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021», у якому взяли участь вчителі Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Р. Руднєва Путивльської міської ради Сумської області, переможці першого (зонального) туру змагань у номінаціях: «Українська мова та література» - Ольга ВАЩЕНКО, «Математика» - Валентина ОЗАРЕНКО, «Трудове навчання» - Олена ПЕТРИЧЕНКО. Учасників привітали директор департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА,  ректор Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  Юрій НІКІТІН.

  В місцевій студії вчителів привітали Путивльський міський голова Костянтин ГАВРИЛЬЧУК, заступник Путивльського міського голови Володимир ВОРОНОВ, начальник відділу освіти Путивльської міської ради Людмила СКОРОБОГАТА, директор Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Р. Руднєва Путивльської міської ради Сумської області Тетяна КОРНЄВА, які побажали учасникам здійснення всіх задумів, енергії, сил, міцного здоров’я та перемоги.

  Попереду у конкурсантів – змагання, за результатами яких і будуть визначені переможці у кожній номінації. Вони представлять Сумщину на всеукраїнському конкурсі «Учитель року -2021»

1802211

1802212

    У нараді прийняли участь в.о. начальника Путивльського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області  Надія ЛЮШИНА та фельдшер санітарний відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Путивльського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Тетяна ТОЛКАЧОВА,  у виступах яких увага була приділена питанням  впровадження системи НАССР та новому Санітарному регламенту.

         У рамках робочих візитів заступник міського голови ВОЛОДИМИР ВОРОНОВ та начальник відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради  ЛЮДМИЛА СКОРОБОГАТА, працівники апарату відділу освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради  МИКОЛА ЛУК’ЯНЕНКО, ВІКТОРІЯ САХАРОВА, ОКСАНА ДОРОШЕНКО  здійснили  робочі візити до закладів освіти громади.