psihi3

15 березня 2017 року на базі Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст.. №2 ім. Г.Я. Базими відбувся розширений семінар - нарада "Співпраця психолого-медико-педагогічної консультації, учителів-логопедів, практичних психологів, соціальних педагогів, вихователів дошкільних закладів та лікарні щодо раннього виявлення дітей з особливими освітніми потребами та напрямки корекційної роботи з ними".

На семінарі були присутні лікар-психіатр Путивльської ЦРЛ Пісний О.І., завідувач районної психолого-медико-педагогічної консультації Кизенко Т.Я., методист, що відповідає за психологічну службу району Іванова Ю.В., логопедична та психологічна служби району, вихователі ДНЗ, учителі початкових класів.

Завідувач районної психолого-медико-педагогічної консультації Кизенко Т.Я наголосила на важливості та актуальності даної теми, необхідності тісної співпраці всіх служб району з метою раннього виявлення і надання дітям та батькам, які цього потребують, комплексної фахової допомоги та підтримки.
Пісний О.І. зауважив, що кількість дітей з психічними порушеннями збільшується, проаналізував їх види, тому координація роботи в цьому напрямку конче необхідна.

Учасники семінару були ознайомлені з основними етапами мовного та психічного розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, критеріями готовності до школи. Обговорені напрямки співпраці учителя-логопеда, практичного психолога, соціального педагога щодо проведення корекційно-розвиткової роботи з дітьми, з особливими освітніми потребами.

(Виступили та поділилися своїм досвідом керівник районного МО учителів-логопедів, консультант ПМПК Смілик О.В., практичний психолог Путивльської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Радика Руднєва Савченко Н.М., практичні психологи Путивльського ДНЗ №1та №4 Нештенко Ю.А., Шаповалова О.М., учитель-логопед школи-інтернату Базильова Я.С., )

Соціальні педагоги Путивльського НВО Голубкова І.М. та Путивльської школи-інтернату Почепцова А.С. ознайомили присутніх із напрямками соціально-психологічного супроводу сім'ї з дитиною з психофізичними порушеннями та особливими освітніми потребами.

Результатом семінару-наради стало обговорення та затвердження методичних рекомендацій.

psihi2

psihi1