bullying

Слово «булінг» означає агресивну поведінку однієї людини відносно іншої з метою заподіяти їй моральну або фізичну шкоду, принизити її й у такий спосіб утвердити свою владу.

Сьогодні булінг став соціально-педагогічною, психологічною проблема сучасності, яка є актуальною в дитячому колективі.

Шкільний булінг вкрай небезпечний, адже припадає на час дорослішання дитини, формування її особистості, позиціювання себе в дитячому колективі.

За даними ЮНІСЕФ 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу протягом останніх трьох місяців.

"Навчальний заклад повинен стати простором, де немає насильства і цькування. Саме тому ми запускаємо проект "Безпечна школа", - наголосила під час прес-конференції, присвяченої старту антибулінгової кампанії, міністр освіти і науки Лілія Гриневич. - Безпечною школа має бути не лише з точки зору фізичної безпеки, але й моральної також".

Саме з цієї проблеми 11 березня було проведено районний семінар-практикум "Профілактика та подолання булінгу в закладах освіти", який був підготовлений працівниками районного методичного кабінету відділу освіти Путивльської районної державної адміністрації С. М. Брянцевою, Ю. В. Івановою та Л. О. Лисенко для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, учителів правознавства, практичних психологів шкіл нашого району.

На заході були обговорено причини виникнення булінгу, підведені підсумки моніторингового дослідження серед учнів 7-9 класів закладів загальної середньої освіти району "Діти і протиправна поведінка", надано нормативно-правову базу із захисту прав дітей.

Практичні психологи Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 ім. Радіка Руднєва Н.М. Савченко та Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 ім. Г. Я. Базими І.М Дакалова. провели практичні заняття "Формування життєстійкості та стресостійкості в дітей" та "Роль учителя в профілактиці шкільного булінгу".

У семінарі-практикумі взяв участь також заступник начальника Путивльського райвідділку поліції майор поліції О.М. Торчицький, який ознайомив присутніх зі станом правопорушень і злочинності серед неповнолітніх, та звернув увагу на необхідність взаємодії закладів освіти й поліції з питань профілактики насильства, правопорушень в учнівському середовищі.

bullying2

Олександр Миколайович звернув увагу, що, згідно з рішенням сьомої сесії шостого скликання Путивльської міської ради від 18.04.2011 р. "Про заборону перебування дітей у закладах дозвілля, ресторанного господарства, комп’ютерних та інтерактивних клубах, на вулицях м. Путивля", дітям віком до 18 років заборонено після 23.00 у весняно-літній період без супроводу батьків або осіб, які їх замінюють, перебувати на вулиці. Він наголосив на тому, що співробітниками поліції буде здійснюватиметься належний контроль за поведінкою неповнолітніх у вечірній час.

На семінарі-практикумі були порушені й інші актуальні проблеми спілкування в дитячому середовищі, які потребують постійної уваги, розуміння та позитивного впливу з боку дорослих.

Світлана Брянцева, методист відділу освіти Путивльської РДА (фото Володимира Ляха)