11 грудня 2019 року на базі Путивльської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. Г. Я. Базими відбулося методичне обєднання вчителів англійської мови

за темою «Створення інноваційної моделі формування іншомовних компетентностей чнів засобами предмету «іноземна мова» через систему європейських цінностей та в умовах інформаційного суспільства».

         Про основи комунікативної компетенції на уроках іноземної мови розповіла голова МО, учитель вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист, тренер Нової української мови Ніна Красилова. Ніна Володимирівна зазначила, що згідно концепції Нової української школи найбільш успішними на біржі праці стануть спеціалісти, які протягом життя постійно навчаються чогось нового, критично думають, визначають і домагаються поставлених цілей, вміють контактувати в багатокультурній сфері і володіють іншими передовими вміннями. Концепція НУШ ґрунтується на «Рекомендаціях Ради Європи щодо формування ключових компетентностей освіти впродовж життя», серед яких на чільному місці є комунікативна. Оскільки, саме шкільний вік сприятливий для оволодіння комунікативними навичками в силу особливої чуйності до мовних явищ, інтересу до осмислення мовного досвіду, спілкування, тому розвиток комунікативної компетентності учня – актуальне завдання освітнього процесу школи.

Олесій Деменко, учитель англійської мови Путивльського НВО, сказав, що завдання учителя в сьогоденні полягає у залученні учнів до активної внутрішньої розумової та зовнішньої мовленнєвої діяльності і підтриманні її протягом уроку, використання змістовного та інформативного навчального матеріалу, що відповідає інтелектуальному розвитку учнів.

Тетяна Азаренко, учитель англійської мови Мазівського НВК, наголосила на тому, що з метою навчання учнів різним видам мовленнєвої діяльності, обсяг навчального матеріалу для повинен бути достатнім, щоб закласти основи водіння кожним видом такої діяльності на елементарному комунікативному рівні. Якщо матеріалу для опанування буде забагато або ж він буде таким, що не відповідає інтелектуальній спроможності учнів класу це негативно позначиться на успішності.

 

 Методист з іноземних мов                                                            Олена БИКОВА

angliyska mova dlya molodshyh shkolyariv11