Як театр починається з гардеробу, так школа починається з уроку. Від уроку залежить усе: культура, доброзичливість у взаєминах між учнями, вчителями і батьками.

         09 жовтня 2019 року на базі Путивльської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. Радіка Руднєва відбувся семінар-практикум вчителів суспільних дисциплін з теми «Сучасний урок».

091007

На семінарі розглянули риси сучасного уроку (вчитель комунального закладу Сумської обласної ради – Путивльської спеціалізованої мистецької школи – інтернат Кооптіна І.А.),

12

проаналізовано типи та види уроків, методику підготовки, схеми проведення різних видів уроків (майстер-клас вчителя Зінівського НВК Зозулі З.В. на прикладі уроку-практичної роботи у 5 класі з теми «Відлік часу в історії»),

095549

093731

запропоновано шляхи удосконалення уроків (вчителі історії Стрільниківського НВК Плаксіна Л.Г., Путивльської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. Г.Я. Базими Тарасова О.А., Мазівського НВК Сахненко О.П.).

         Сучасний урок, якісний урок, якісна освіта – ці питання цікавлять не тільки вчителів, а й випускників, їх обговорюють батьки, роботодавці, висуває держава як одну з головних проблем забезпечення якісної освіти.

         Учасники семінару-практикуму дійшли висновку, що всі складові сучасного уроку важливі. Учитель повинен намагатися урізноманітнити форми роботи так, щоб кожна дитина відчула необхідність своєї присутності на занятті, щоб у кожного учня виховати любов до свого предмета, бажання вчитися та самовиховуватися. А результат залежить від особистості вчителя, рівня його майстерності.