Українське суспільство потребує розширення доступу до навичок формування медійної та інформаційної грамотності.

            Бібліотеки є тими установами, які мають всі можливості для того щоб долучитись до формування медіаграмотного споживача і, таким чином, формувати і для себе нову компетентність та новий імідж для аудиторії.

           З цією метою 24 січня було проведено районне методичне об’єднання шкільних бібліотекарів з теми  «Медіаосвіта на базі шкільної бібліотеки». Учасників семінару гостинно прийняли у медіатеці Путивльської спеціалізованої мистецької школи-ітрернат  Сумської обласної ради, яка запрацювала з вересня 2019-2020 навчального року. Шкільний бібліотекар Леоненко Ніна Павлівна розповіла присутнім про устрій культурно-інформаційного середовища медіатеки  -  воно поділяється на три зони: релаксійну, інформаційну та інтерактивну. Учні мають вільний доступ до книг, періодичних видань, всесвітньої мережі Internet через  планшети, ноутбук.

          Під час плідної і насиченої роботи шкільні бібліотекарі ознайомилися з можливостями застосування інформаційно-комунікаційних технологій в  медіатеці,  опрацьовували матеріали щодо проведення занять з медіаграмотності для учасників освітнього процесу.

          Підсумком семінару стало одностайне рішення його учасників проводити постійну роботу по  створенню  сучасного освітнього середовища на базі шкільних бібліотек та активно впроваджувати медіаосвіту у повсякденній діяльності.

3372

3375

3379