Учитель, перед іменем твоїм...

Учитель! Горде і славне звання. Праця вчителя споріднена з працею хлібороба й будівельника — із зернини добра й справедливості вирощує він душу людини, із цегли знань складає наш розум.
Чого вчили нас учителі? Математики, фізики, географії, біології, рідної мови. Вони розвивали нашу увагу, пам'ять, уяву. Вони стараються допомогти нам знайти шлях у житті. А головне — своїм прикладом і словом учили найважчої в світі науки — бути людьми.

Є таке слово — подвижник, у ньому сполучаються два дуже важливі поняття: «двигати» і «подвиг». Вони й виражають суть праці вчителя, котрий веде крізь роки дитинства, отроцтва, юності, здійснює щоденний, непомітний часом подвиг — віддає нам свої знання, вкладає в кожного часточку свого серця.

Учитель один із перших на практиці знайомить дітей з такими поняттями, як обов'язок необхідність, почуття відповідальності, вміння підпорядковувати особисті інтереси колективним. Учитель є наставником і старшим товаришем учнів, найближчою і найдорожчою людиною після батьків, до нього звертаються вони зі своїми радощами і прикрощами, з конкретними планами і мріями.

Образ учителя залишається в пам'яті на все життя, слова подяки виливаються в пісні та вірші.

Твій добрий зір в моїй уяві лине...
Чи сніг летів, чи квітнув теплий май,
Ти вчив любити подвиги людини,
Красу труда й безсмертний рідний край.

Полієнко Ірина, учениця
11 класу Новослобідського НВК

 

Слово про вчителя

Хто сказав, що вчитель передусім має навчити предмета, який викладає? А що як він дав нам, учням, щось набагато цінніше, ніж просто знання? Що ж як він вчить нас жити? Більше того, жити не так, як усі, а інакше. Жити, пам'ятаючи про те, що в житті можна серед буденного бачити щось незвичайне. Дбати не лише про себе, а піклуватись і про тих, хто оточує тебе.

 Кожне заняття Марії Михайлівни, якимось дивом перетворюється на урок добра, урок любові до людини, до рідної країни, до цілого світу. І після кожного уроку літератури хочеться змінювати себе, ставати кращим, робити добро іншим.

Я завжди з нетерпінням чекаю зустрічі з Ковальовою Марією Михайлівною, улюбленою вчителькою. Я пишаюся нею, бо вона любить школу, дітей, життя, літературу, вміє розказати, пояснити, навчити. Вона володіє мудрістю. Дуже часто повторює слова: «Твори добро - воно відгукнеться!».

І добро відгукнулось у наших дитячих серцях...

Випускниця Новослобідської ЗОШ І – ІІІ ст.2004р. Кошелєва Ю. О.

 

Професія моєї мами

Моя мама працює вчителем. Вона вчитель початкових класів. Мені здається, що справжній вчитель - це людина, яка має не тільки глибокі знання, а ще вміє спілкуватися з дітьми, виховувати їх чесними, працьовитими, добрими.

Вчителям, які вчать дітей дуже важко. І я їм співчуваю. Треба кожен день йти на роботу, ввечері перевіряти зошити, писати плани. І так кожен день.

Професія вчителя дуже важка, а хто любить її, поважає і захоплюється нею, то завжди навчить дітей розуму. І ті діти, яких буде вчити моя мама та інші вчителі, будуть вдячні їм за те, що вони навчили їх всього.

Моя мама педагог, тому я з особливою повагою ставлюся до людей цієї професії, які вміють творити диво.

Соколова Ганна, учениця 8 класу Новослобідського НВК

 

Уклін Вам, любі вчителі!

Які слова мені знайти, щоб змалювати образ вчителя? Яким епітетами визначити правдиво і глибоко благородство його душі, красу його праці, значення його слова в житті кожної людини?

Я вважаю, що професія вчителя - найблагородніша серед усіх інших. Учитель - це людина щедрої душі, яка своїм талантом зігріває серця дітей та їхніх батьків.

Я вдивляюсь в обличчя вчителів нашої школи і бачу, що їх очі завжди випромінюють доброту, лагідність, а разом з тим і якусь особливу серйозність, властиву тільки педагогам. Висока педагогічна майстерність, вимогливістьпоєднується в них з ніжною материнською любов'ю.

Саме такі риси притаманні всім вчителям нашої школи. На уроках ми не тільки оволодіваємо таємницями предметів, які вони викладають, а и вчимося мислити, робити висновки, аналізувати.

Кожен урок наших педагогів - це урок добра, урок любові до людини. Прокидаючись ранком, я всміхаюсь назустріч новому і поспішаю до школи. Попереду в мене - зустріч з моїми вчителями.

Складна і нелегка праця вчителя. Але немає, мабуть, професії кращої від учительської. І це справді так, а особливо, якщо твоє життя освячено любов'ю до дітей.

Все добре, світле й чисте, що залишиться в душі кожного з нас - від учителя!

Полієнко Ірина, учениця 11 класу Новослобідсбкого НВК