1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає основні засади проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

1.2. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – пробне тестування) – це добровільне тестування осіб, що мають намір вступати до вищих навчальних закладів, яке дає можливість їм ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

1.3. Фінансування витрат на проведення пробного тестування здійснюють фізичні та юридичні особи в порядку, що встановлений чинним законодавством України.

1.4. Термін проведення реєстрації осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному тестуванні: 1 листопада по 15 грудня 2014 року.

1.5. Терміни проведення пробного тестування:

 • 21 березня 2015 року - українська мова і література;
 • 28 березня 2015 року – математика, історія України, біологія, географія, хімія, фізика, російська мова, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова.

1.6. Дія цього Порядку поширюється на закріплені за Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти області для обслуговування.

2. Права та обов'язки учасників пробного тестування

2.1. Учасниками пробного тестування є особи, які виявили бажання взяти в ньому участь, зареєструвались у визначені Українським центром оцінювання якості освіти терміни та здійснили оплату.

2.2. Учасники пробного тестування мають право на:

 • виконання завдань пробного ЗНО з української мови і література та математики двох рівнів складності (базового та поглибленого);
 • отримання повної інформації про місце та час проведення пробного тестування;
 • виконання пробних тестів, які відповідають вимогам чинних навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів;
 • ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення пробного тестування;
 • ознайомлення з правильними відповідями на тестові завдання, наданими організаторами;
 • отримання консультацій щодо процедури зовнішнього незалежного оцінювання.

2.3. Учасники пробного тестування повинні:

 • прибути до пункту пробного тестування за 30 хвилин до його початку, маючи з собою документ, що посвідчує особу, та запрошення;
 • виконувати всі вимоги фахівців, які організовують проведення пробного тестування у межах конкретного пункту пробного тестування, що стосуються процедури тестування;
 • під час пробного тестування не заважати іншим учасникам;
 • у разі неявки отримати тестові матеріали у пункті пробного тестування, вказаному у запрошенні, протягом трьох робочих днів. У разі невиконання зазначеного зобов'язання кошти, сплачені за участь у пробному тестуванні, залишаються у розпорядженні Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти для виконання його статутних завдань згідно з чинним законодавством України (п. 6 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів», аб. 4 п 1.6 Наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України та Міністерства фінансів України від 23.07.10 р. № 736/902/758 «Про затвердження порядків надання платних послуг державними та комунальними навчальними закладами»).

3. Реєстрація учасників пробного тестування

3.1. Реєстрація учасників пробного тестування здійснюється на підставі заяв, згенерованих після використання спеціального сервісу для реєстрації, розміщеного на веб-сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, та, надісланих поштовим зв'язком на адресу Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, і оплати витрат на проведення пробного тестування згідно зі згенерованими квитанціями.

3.2. Для створення заяви особа повинна самостійно скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на веб-сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

3.3. Після створення електронної заяви, особа:

 • роздруковує заяву та квитанції для оплати кожного замовленого предмета окремо;
 • оформляє заяву та надсилає поштою до Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти;
 • оплачує квитанції в будь-якому банку або відділеннях Укрпошти протягом 3 робочих із дня створення електронної заяви;
 • перевіряє оплату та надходження заяви через 10 робочих днів із дня оплати квитанцій та відправки заяви.

3.4. Учасник пробного тестування може обрати один предмет в кожен із днів проведення пробного тестування.

3.5. Учасник пробного тестування може додати предмет пробного тестування протягом періоду реєстрації. У такому разі особа має надіслати заяву повторно.

3.6. Не пізніше ніж за два тижні до проведення пробного тестування учасник отримує доступ до інформації про місце та час проходження пробного тестування. Інформування здійснюється у формі запрошення на пункт пробного тестування.

3.7. Для кожної особи на веб-сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти створюється інформаційна сторінка «Особистий кабінет учасника ПЗНО», доступ до якої здійснюється за персональним кодом та РІN-кодом. На інформаційній сторінці розміщується:

 • згенерована заява;
 • згенеровані квитанції для оплати кожного замовленого предмета окремо;
 • інформація щодо отримання заяви;
 • інформація щодо отримання оплати;
 • запрошення;
 • сервіс з визначення результатів пробного тестування.

4. Проведення пробного тестування

4.1. Проведення пробного тестування здійснюється із дотриманням процедур і технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

5. Результати пробного тестування

5.1. Результат учасника пробного тестування визначається ним самостійно після виконання всіх завдань. Для цього в пункті пробного тестування після завершення тестування кожен учасник отримує інформацію з правильними відповідями. Результат учасника за виконання тестових завдань визначається за сумою балів, отриманих за кожне правильно виконане тестове завдання.

5.2. Результат учасника пробного тестування за шкалою 100-200 балів може бути встановлений за умови використання учасником сервісу з визначення результатів пробного тестування.